Не навчанням єдиним…

У Кам’янець-Подільському національному університеті життя студента аж ніяк не обмежується парами, адже тут функціонує багато клубів, гуртків та студій. Серед них: студентський ораторський клуб (керівник – доцент Тетяна Білоусова), школа екскурсовода (модератор – Людмила Горчак), читацький клуб «Анжеліка і книжки» (куратор – Анжела Хан), танцювальний ансамбль «Горлиця» (керівник – заслужений працівник культури України Володимир Сєдін), команди черлідерів, театральні студії «Елевсія» (керівник – Наталія Дворницька, заступник декана виховної та профорієнтаційної роботи) та «Естель» (керівник – Людмила Починок, доцент кафедри історії української літератури та компаративістики).

Зустрічі студентського ораторського клубу відбуваються один раз на три тижні. На засіданнях клубу студенти не лише навчаються  гарно говорити, але й мають можливість послухати цікаві доповіді. Для зручності й об’єктивності роботи клубу студентам роздаються спеціальні анонімні листи оцінювання, в яких кожен може оцінити доповідь того чи того оратора. Під час зустрічей учасників клубу зауваження вголос не обговорюються, адже кожен промовець після заняття отримує свої листки оцінювання та ознайомлюється з його результатами. Але питання ораторам давати можна, тому нерідко на засіданнях клубу починаються справжні дискусії, в межах яких студенти намагаються прийти до спільного знаменника.

Для того, щоб стати учасником школи екскурсовода, зовсім не обов’язково академічно опанувати цей фах (хоча таке бажання тільки заохочується). Школа створена для тих, хто хоче більше дізнатися про наше місто, знайомитися з його таємницями та відкрити в ньому для себе щось нове, незвідане, несподіване. Для читання лекцій у школі запрошуються викладачі університету і працівники зі сфери історії та туризму. Так, лекції на зустрічах школи читали Олександр Заремба, директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Ростислав Майор, завідувач науково-експозиційного відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Члени клубу мали можливість ознайомитися з історією міста, геологічними особливостями нашої місцевості, дізнатися про маловідомі віхи з історії нашого міста.

Читацький клуб «Анжеліка і книжки» об’єднує студентів та працівників нашого університету. Він створений для тих, хто любить зарубіжну літературу і не знає для себе кращого проведення часу, ніж вечір за книгою. Під час зустрічей відбуваються обговорення прочитаних книг та важливих літературних подій. А в танцювальному ансамблі «Горлиця» наші студенти навчаються мистецтва народного танцю й набираються досвіду виступів на сцені від професійного хореографа з багаторічним досвідом роботи Володимира Сєдіна, заслуженого працівника культури України. Учасники ансамблю беруть участь в університетських та міських концертах і флеш-мобах.

В університеті є осередки волонтерства, які часто організовують і проводять благодійні акції та концерти. Функціонує науково-популярний лекторій. Також для студентів та працівників університету проводяться тематичні майстер-класи. Так, напередодні Великодня в нашому  університеті відбулася «весняна толока», в межах якої всі охочі змогли відвідати тематичні майстер-класи з писанкарства, зокрема майстер-клас із розпису великодньої писанки Валерія Щегельського, завідувача лабраторії фольклористики. Багато цікавого дізналися викладачі та студенти і про трипільську писанку від майстрині вишивки і писанкарства Божени Філатової та спробували самі написати таку писанку. Також розписували писанки за лемківською технікою (модератор – Вікторія Кравчук, студентка факультету української філології та журналістики). Цьогорічною новинкою університетської «толоки» було виготовлення великоднього яйця за технікою писання «квілінг» (модератор – Анатолій Ковальчук).

Тематика занять школи екскурсовода 

Тематика засідання Лектор/

модератор

Організаційне засідання Горчак Л.В.
Основні етапи розробки екскурсії Горчак Л.В.
Смотрицький каньйон – пам’ятка природи загальнодержавного значення Касіяник І. П.
Археологічна карта міста Кам’янця-Подільського Старенький І.О.
Кам’янець-Подільська фортеця у XIV-XVIII ст. Військова залога Заремба О.О.
Кам’янець-Подільський замок у середині ХIV – першій третині XV ст. та ХVI ст.: гіпотетичні реконструкції Майор Р.І.
Актуальні питання Української революції 1648-1676 рр. Степанков В.С.
Архітектурні стилі в європейському культурологічному просторі Березіна І.В.
Стилістичні та етнічні особливості об’єктів архітектури історичної частини міста Кам’янець-Подільського Березіна І.В.
Історія самоврядування у  Кам’янці-Подільському Горчак Л.В.
Місто Кам’янець-Подільський у ХIХ ст. Майор Р.І.
Практичні заняття Горчак Л.В.