Студенти спеціальності 232 Соціальне забезпечення опановують курс Волонтера Товариства Червоного Хреста України

У Кам’янці-Подільському відновила роботу міська організація Товариства Червоного Хреста України, першочерговими кроками щодо реалізації поставлених завдань якої є:

  1. Розвиток волонтерського руху Червоного Хреста на території міста Кам’янець-Подільського.
  2. Проведення навчання з надання першої допомоги громадянам.
  3. Розвиток служби по догляду за вразливими категоріями населення.
  4. Побудова системи надання гуманітарної допомоги.
  5. Створення Центру паліативної допомоги та реабілітації спільно з міською лікарнею.

20 березня 2021 року на запрошення представників організації Червоного Хреста – Наталії Пасатюк-Семенюк, Юлії Побережної здобувачі вищої освіти спеціальності 232 Соціальне забезпечення Богдана ДемчикДенис ЦвинтарнийДана БазилюкЮлія Бандолько

Владислав АндрійчукОлександр Клименко взяли участь у вступному курсі Волонтера Товариства Червоного Хреста України в онлайн-режимі.

Зокрема, під час зустрічі були розглянуті такі теми: історія, структура, принципи виникнення Міжнародного Руху; символіка Міжнародного Руху та правила її використання; логотип, емблема, стратегія, діяльність та види допомоги Червоного Хреста України; членство, керівні органи та волонтерство в Червоному Хресті.

Наступний етап – проведення навчання з надання першої допомоги громадянам.

Жанна Мельник, доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи

Змінимо майбутнє разом!


Проблему використання пластику та можливостей його переробки світова спільнота зараз обговорює дуже жваво. Утворюються нові громадські рухи, такі, як Zero Waste Living, у межах якого люди намагаються якомога менше використовувати пластик у своєму житті, замінювати його екологічними матеріалами. Започаткована також всесвітня акція Plastic Free July, суть якої полягає в тому, що учасники впродовж липня намагаються використовувати менше пластику: відмовляються від целофанових торбинок, замінюють промислову косметику в пластиковому пакуванні на аналоги природного походження. Але що нам робити з тим пластиком, який зараз уже є в природі, пластиком, що перетворився на сміття? Екологи застерігають, що за таких темпів засмічення водойм до 2050 року в річках, морях і океанах буде набагато більше пластику, ніж риби.

Для того щоб запобігти такому засміченню та виправити цю жахливу екологічну ситуацію, яку ми маємо, кожні треті вихідні вересня мільйони волонтерів у всьому світі долучаються до глобального прибирання. Україна також бере участь у цій акції: челендж проходить під девізом «Я прибрав – твоя черга-2: змінимо майбутнє разом». Умови участі в цій акції дуже прості: потрібно об’єднатися в групу та прибрати водойми, що знаходяться неподалік від вас, зареєструватися на сайті Міністерства освіти і науки у спеціальній формі (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-rVAN8COQ8T31rMTSrPTt8G8CsywEWxvCCNI8gYpZ9lqhbw/viewform), а також опублікувати фото «До» та «Після» в мережі Facebook із хештегом #Яприбрав_ТвояЧерга2. Перша тисяча учасників навіть отримає у подарунок екосумки. Акція проводиться з 16 до 30 вересня за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства енергетики і захисту довкілля, Державного агентства водних ресурсів, Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

Наш університет активно долучився до цієї акції. Студенти факультету української філології (заступник декана з виховної роботи – Лариса Громик), фізичної культури (заступник декана з виховної роботи – Валерій Мазур) та економічного факультету (заступник декана з виховної роботи – Лілія Рарок) вже встигли прибрати від сміття береги річки Смотрич біля Хрестовоздвиженської церкви, а також території біля мосту «Стрімка лань» та Польських фільварок. Завдяки екосплаву на катамаранах, організованому Ігорем Касіяником, завідувачем кафедри географії і методики викладання, студенти змогли зібрати пластикове сміття з поверхні річці. Студенти були надзвичайно задоволені тим, що змогли поєднати приємне з корисним: очистили річку від сміття та побачили місто з нового незвичного ракурсу під час поїздки на катамаранах. Однак справа ще не завершена, адже попереду п’ять факультетів нашого університету, які також візьмуть участь в акції.

Анжела Хан, директор студентського клубу

Наші волонтери

Волонтер Аліна Власова

Волонтерство для мене – це спосіб допомогти кожному, хто цього потребує. Це можливість саморозвитку, нові знайомства,нові можливості, величезний досвід. Коли бачиш усмішку тих, кому ти був хоть чимось корисним,самому на душі стає тепло, затишно, приємно. Тоді по-справжньому відчуваєш себе щасливим, тоді з’являються крила і хочеться “літати”. Цей стан змушує відчувати себе більше ніж просто любиною, більше, ніж звичайним перехожим. Найбільше мені подобається допомагати на різних заходах, бути частинкою якоїсь події. Це надзвичайні емоції, враження – те, що зближає людей.