Не навчанням єдиним…

У Кам’янець-Подільському національному університеті життя студента аж ніяк не обмежується парами, адже тут функціонує багато клубів, гуртків та студій. Серед них: студентський ораторський клуб (керівник – доцент Тетяна Білоусова), клуб «Практична філософія» (керівник – кандидат філософських наук Сергій Волковнинський), школа екскурсовода (модератор – Людмила Горчак, керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти), читацький клуб «Чай за Прустом» (куратор – Анжела Хан, директор студентського клубу), танцювальний ансамбль «Горлиця» (керівник – заслужений працівник культури України Володимир Сєдін), команди черлідерів, танцювальний гурток «Broadway» (керівник – Олександр Кружильний, студент факультету української філології та журналістики), театральні студії «Елевсія» (керівник – Наталія Дворницька, заступник декана виховної та профорієнтаційної роботи) та «Естель» (керівник – Людмила Починок, доцент кафедри історії української літератури та компаративістики).

Зустрічі студентського ораторського клубу відбуваються один раз на три тижні. На засіданнях клубу студенти не лише навчаються  гарно говорити, але й мають можливість послухати цікаві доповіді. Для зручності й об’єктивності роботи клубу студентам роздаються спеціальні анонімні листи оцінювання, в яких кожен може оцінити доповідь того чи того оратора. Під час зустрічей учасників клубу зауваження вголос не обговорюються, адже кожен промовець після заняття отримує свої листки оцінювання та ознайомлюється з його результатами. Але питання ораторам давати можна, тому нерідко на засіданнях клубу починаються справжні дискусії, в межах яких студенти намагаються прийти до спільного знаменника.

У студентському клубі «Практична філософія» учасники мають можливість подискутувати на цікаві та проблемні теми, обговорити питання, які їх найбільше хвилюють. Керівник клубу Сергій Волковинський вміло підбирає тематику засідань для того, щоб можна було не тільки повправлятися в мистецтві риторики, але й отримати відповіді на важливі питання: сенс життя, створення закоханої пари, моральні й духовні цінності. Формат засідань вільний, тому кожен з учасників та гостей відчуває себе там затишно й комфортно.

Для того, щоб стати учасником школи екскурсовода, зовсім не обов’язково академічно опанувати цей фах (хоча таке бажання тільки заохочується). Школа створена для тих, хто хоче більше дізнатися про наше місто, знайомитися з його таємницями та відкрити в ньому для себе щось нове, незвідане, несподіване. Для читання лекцій у школі запрошуються викладачі університету і працівники зі сфери історії та туризму. Так, лекції на зустрічах школи читали Олександр Заремба, директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Ростислав Майор, завідувач науково-експозиційного відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Члени клубу мали можливість ознайомитися з історією міста, геологічними особливостями нашої місцевості, дізнатися про маловідомі віхи з історії нашого міста.

Читацький клуб «Чай за Прустом» об’єднує студентів та працівників нашого університету. Він створений для тих, хто любить зарубіжну літературу і не знає для себе кращого проведення часу, ніж вечір за книгою. Під час зустрічей відбуваються обговорення прочитаних книг та важливих літературних подій. А в танцювальному ансамблі «Горлиця» наші студенти навчаються мистецтва народного танцю й набираються досвіду виступів на сцені від професійного хореографа з багаторічним досвідом роботи Володимира Сєдіна, заслуженого працівника культури України. Учасники ансамблю беруть участь в університетських та міських концертах і флеш-мобах.

Також в університеті функціонують студентські команди черлідерів і танцювальна студія «Broadway» (керівник – Олександр Кружильний, студент факультету української філології та журналістики).

В університеті є осередки волонтерства, які часто організовують і проводять благодійні акції та концерти. Функціонує науково-популярний лекторій. Також для студентів та працівників університету проводяться тематичні майстер-класи. Так, напередодні Великодня в нашому  університеті відбулася «весняна толока», в межах якої всі охочі змогли відвідати тематичні майстер-класи з писанкарства, зокрема майстер-клас із розпису великодньої писанки Валерія Щегельського, завідувача лабраторії фольклористики. Багато цікавого дізналися викладачі та студенти і про трипільську писанку від майстрині вишивки і писанкарства Божени Філатової та спробували самі написати таку писанку. Також розписували писанки за лемківською технікою (модератор – Вікторія Кравчук, студентка факультету української філології та журналістики). Цьогорічною новинкою університетської «толоки» було виготовлення великоднього яйця за технікою писання «квілінг» (модератор – Анатолій Ковальчук).

Анжела Хан, директор студентського клубу

Тематика занять школи екскурсовода (2018-2019 навчальний рік)

Тематика засідання Лектор/

модератор

Організаційне засідання Горчак Л.В.
Основні етапи розробки екскурсії Горчак Л.В.
Смотрицький каньйон – пам’ятка природи загальнодержавного значення Касіяник І. П.
Археологічна карта міста Кам’янця-Подільського Старенький І.О.
Кам’янець-Подільська фортеця у XIV-XVIII ст. Військова залога Заремба О.О.
Кам’янець-Подільський замок у середині ХIV – першій третині XV ст. та ХVI ст.: гіпотетичні реконструкції Майор Р.І.
Актуальні питання Української революції 1648-1676 рр. Степанков В.С.
Архітектурні стилі в європейському культурологічному просторі Березіна І.В.
Стилістичні та етнічні особливості об’єктів архітектури історичної частини міста Кам’янець-Подільського Березіна І.В.
Історія самоврядування у  Кам’янці-Подільському Горчак Л.В.
Місто Кам’янець-Подільський у ХIХ ст. Майор Р.І.
Практичні заняття Горчак Л.В.