ТЕТЯНА ПЕЛЮХ: «Студентські роки в університеті – це щось мегакруте й насичене!»

Пелюх Тетяна – випускниця економічного факультету 2018 р. (спеціальність «Туризм», кваліфікація – магістр з туризмознавства, туризмознавець, екскурсознавець). Менеджер із туризму в турагенції «KOMPAS» (м. Хмельницький).

Що спонукало Вас обрати спеціальність «Туризм» і стати студенткою економічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?

Свою майбутню професія я обрала ще у 2010 році, коли обрала спеціальність «Туризмознавство» в коледжі Подільського державного аграрно-технічного університету. Після закінчення коледжу, я шукала університет, щоб продовжити навчання за обраним фахом. Дізнавшись, що в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка оголошено набір вступників на спеціальність «Туризм», я без роздумів і вагань подала документи саме до цього закладу вищої освіти. І жодного разу не пошкодувала про свій вибір.

Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки? Чим запам’яталися роки навчання на економічному факультеті? Кого із викладачів згадуєте?

Студентські роки в університеті – це було щось мегакруте й насичене. А особливо святкування різних професійних свят і безпосередньо наше, яке відзначають 27 вересня (Всесвітній день туризму). Як на подвір’ї факультету ми влаштовували змагання, варили банош або мамалигу, співали пісні під гітару – це було незабутньо!

Із викладачів часто згадую Баженову Стефанію Едуардівну з її цікавими історіями про наше місто, Ковтунник Інну Іванівну, яка розповідала про особливості готельної та ресторанної справи, Ящишину Ірину Володимирівну, яка навчала азам економіки та бізнес-діяльності, як складати і писати бізнес-проєкти, Ткачука Віталія Валерійовича – його підхід до вивчення маркетингу і менеджменту часто допомагає в роботі, і звичайно Олійник Ольга Степанівна – заступник декана факультету, яка для мене, як для старости групи, була «супервумен».

Які навики Ви здобули під час навчання в університеті? З огляду на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предмети потребують більш детального вивчення?

Більша частина того, що вивчалося в університеті, мені допомагає в роботі зараз. Це і історія (як нашої країни, так і найбільш відвідувані екскурсійні країни Європи), економіка підприємства, ведення бухгалтерії й інші фахові предмети.

Більш детального вивчення потребує психологія та готельна база – це я зрозуміла, коли почала працювати: 1) знання психології людини у нашій роботі дає змогу краще зрозуміти туриста і відповідно підібрати для нього найкращий варіант відпочинку; 2) детальне вивчення готельної бази курортів різних країн, зокрема Єгипту і Туреччини, які сьогодні є пріоритетними країнами для відпочинку на ринку туристичних послуг, дає можливість забезпечити якісний відпочинок туристів.

Де Ви зараз працюєте? Що в ходить в коло Ваших обов’язків? Вам подобається Ваша робота? Чим запам’яталися перші дні роботи?

На сьогодні я працюю в турагенції «KOMPAS» в місті Хмельницькому. Головним обов’язком є те, щоб зробити відпочинок наших туристів безпечним, комфортним і щоб він був щасливий. Ми намагаємося «продавати емоції, а не просто тури».

Як така робота може не подобатися, коли ти чуєш їхні гарні відгуки про відпочинок, бачиш щасливі посмішки на фото, – тоді ти розумієш, що правильно підібрала для них відпочинок. Перші дні на роботі були насичені в плані навчання, бо доводилося трохи вчитися, як і зараз, у теперішній ситуації, в якій опинився туризм. Після відновлення авіасполучень і надання змоги нашим туристам знову насолоджуватися відпочинком кожного дня потрібно вивчити різну інформацію про ту чи ту країну. Але нічого – це дуже круто. Вчитись треба все життя!

Що Вам допомагає у Вашій роботі? У чому Ви черпаєте силу, натхнення? Чи маєте час на відпочинок?

Допомагає та надихає в роботі – відгуки і подяки туристів!

На відпочинок завжди знаходжу час, але навіть на відпочинку я на зв’язку 24/7 з туристами, допомагаю вирішувати різні ситуації, які у них виникли.

Тому навіть відпочинок я поєдную з роботою, зокрема якщо йдеться про ознайомлення з готельною базою певного курорту, де відпочиваєш.

У чому секрет Вашого успіху? Які у Вас плани на майбутнє?

Кожен успіх будується на позитивній репутації. Немає репутації – відповідно Ви не будете успішні. І це стосується будь-якої сфери діяльності. Якісне обслуговування туриста, надання йому всієї актуальної інформації, підтримання з ним зв’язку 24/7, вияв щирої турботи – це запорука успіху.

Найближчим часом планую свою подорож в Хургаду (Єгипет). На перспективу – відвідати всі країни світу!

Дайте пораду студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?

Дорогі нинішні та майбутні студенти університету, кайфуйте і беріть від студентського життя все найкраще – перші три роки навчання. Коли розпочнеться четвертий рік, починайте моніторити ринок праці й розпочинайте працювати, але у вільний від навчання час. Це сприятиме швидкій адаптації до роботи після завершення навчання.

Які Ваші побажання alma–mater?

Терпіння й натхнення у нелегкій справі – підготовці фахівців!