«Історичний реверанс» у центрі Старого міста. Встановлення рекорду України

Цьогорічний туристичний сезон у Кам’янці-Подільському беззаперечно не був схожий на жоден із попередніх. Його відкриття проводилося під гаслом «Кам’янець магічний», що вже само по собі зачаровує. Історичні квести, світіння повітряних куль, виступи різних колективів на сцені та, звісно, встановлення рекорду України – ось чим запам’ятається відкриття туристичного сезону-2018.

Магією цього фестивального дійства було також те, що, мабуть, кожному гостю міста здавалось, наче десь, у лабораторіях Кам’янця було винайдено машину часу, яка, ожививши історичні легенди, повернула із Середньовіччя як просте населення, лицарів та вельмож, так і засновників міста – легендарних князів Коріатовичів.

Особливим моментом відкриття туристичного сезону, безумовно, був костюмований перфоманс «Історичний реверанс», який став рекордом України! В історичному центрі Кам’янця-Подільського двісті осіб, у тому числі й шістдесят студентів нашого вишу, станцювали менует у середньовічних костюмах.  Це стало кульмінацією відкриття туристичного сезону в 2018 році й, беззаперечно, його окрасою. Своїми враженнями щодо відкриття туристичного сезону поділилися студенти нашого університету, які були учасниками флеш-фмобу зі встановлення рекорду України. «Я вперше на відкритті туристичного сезону,  емоції просто зашкалюють, враження неймовірні, я дуже задоволена цим дійством. Особливо мені сподобався історичний перфоманс, адже, на мою думку, це було щось незвичне та магічне. Весь час ми відчували підтримку пересічних глядачів, однокурсників, викладачів за що їм безмежно вдячні. Особливу подяку виражаємо нашому натхненникові Людмилі Василівні Горчак, яка вміло нас зорганізувала для проведення цього заходу.» – розповіла нам студентка ІІ курсу історичного факультету Ющишена Юлія.

Також ми поспілкувалися зі Світланою Сеньків, студенкою ІІ курсу історичного факультету, яка зазначила: «Мене переповнюють емоції, відчуття радості, піднесеності. Оскільки я студентка історичного факультету, то мені було дуже цікаво брати участь саме в історичній феєрії. Це було дуже класно. Також хотілось висловити подяку організаторам флеш-мобу, а саме відділу молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради в особі Лілії Шкири, яка приклала максимум зусиль, за що ми їй щиро вдячні».

Міський голова Михайло Сімашкевич від імені виконавчного комітету Кам’янець-Подільської міської ради вручив подяку нашому вишу за участь у фіксації рекорду України «Наймасовіше виконання історичного танцю».

Варто зазначити, що у висвітлені подій відкриття туристичного сезону взяли участь майже усі провідні ЗМІ України, зокрема, телеканалами UA:Перший, ICTV було відзнято ролики, які транслювались під час випуску новин, а журналістами ТСН (телеканал 1+1) було взято коментар
у студентів нашого вишу
.Відзначимо, що цьогоріч студенти нашого університету, окрім цього рекорду, долучилися до Всеукраїнської акції з виготовлення вітальних Великодніх листівок. В ході цієї акції теж було зафіксовано рекорд України.

Наші студенти вкотре засвідчили свою активність, креативність та небайдужість до подій, які відбуваються в нашому місті.

Сльозкін Максим