Лекція та майстер-клас "Витоки українського писанкарства"

Писанка – це символ, який споконвіку був у великій пошані серед наших предків. Традиція писати писанки сягає своїм корінням у сиву давнину, в часи, коли людина була неподільною з природою. Тоді нашим пращурам здавалося, що все навколо було живим і вміло розмовляти.

Сьогодні писанкарство збереглося й розвивається завдяки майстрам старшого покоління. Писанки продаються на ярмарках, у художніх салонах. Оригінальний орнамент писанок чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Українська писанка у світі є символом нашого народу.

Однією з майстринь сучасного писанкарства є Божена Філатова, яка вважає, що за допомогою писанки, особливо її символів можна спророкувати свою долю.

Так, 4 квітня 2018 року в центральному корпусі нашого вишу відбулася лекція та майстер-клас із писанкарства. Присутнім було прочитано лекцію про історичні аспекти формування символів, що використовувалися в писанкарстві у сиву давнину.

Також досить цікавим був і майстер-клас, від пані Божени, яка допомогла всім охочим проявити свої вміння й здібності розписувати писанки, відчути себе справжнім майстром, котрий творить невимовну красу.

Максим Сльозкін

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.