Школа екскурсовода

Яке походження назви Кам’янець-Подільський, скільки років нашому місту, яка найголовніша його особливість – про це та інше студенти дізналися під час першого заняття «Школи екскурсовода», свореній при кафедрі туризму доктором історичних наук Стефанією Баженовою. Очільник цього гуртка – Людмила Горчак, керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти. Під час заняття фахівці поділилися не лише знаннями, а й практичними порадами.

  • Мало знати лише історію. Треба вміти її розповідати так, щоб тебе слухали й отримували не лише інформацію, а й задоволення, – говорить Людмила Горчак.

Серед присутніх – студенти історичного факультету, факультету української філології та журналістики, факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології. Після заняття всі діляться своїми враженнями й із нетерпінням очікують наступного.

Андрій, студент 1 курсу історичного факультету:

  • Я не місцевий, але мені цікаво пізнати історію Кам’янця-Подільського, та й більше дізнатися про місто, адже мені тут ще стільки років вчитися.

Наталія, студентка 1 курсу історичного факультету

  • У майбутньому хочу проводити екскурсії. Вважаю, що не знати історію, особливо історикам, – соромно.

Наступне заняття 21 лютого. Проводитиметься воно не в лекційній аудиторії, а на території Старого міста. Запрошуємо всіх охочих.

Оксана Грушанська

Екскурсія для наймолодших студентів університету

Тиждень навчання вже позаду. Студенти поступово адаптувалися до нового розпорядку, нових правил. Уже й не розпізнаєш серед натовпу першокурсника!

Вчора для студентів 1 курсу факультету КСПП провели екскурсію Кам’янцем-Подільським. Вони мали змогу побачити найвизначніші місця нашого міста та почути багато цікавого про його історію, традиції, свята та звичаї. Організаторкою цього заходу стала керівник відділу навчально-виховної роботи Людмила Горчак, яка й знайомила першокурсників із “містом на камені”.

І знову ми поспілкувалися з першокурсниками, щоб дізнатися, які враження від університетського ритму та й Кам’янця-Подільського.

«Мені тут подобається. Перший тиждень минув дуже швидко і був надто легким. Я сподіваюся, що так і далі буде. Звісно, сумую за школою, але краса міста зачаровує», – розповіла Вікторія.

Також своїми враженнями від екскурсії поділилися першокурсники Денис та Михайло: «Обрали цей факультет, бо великий спектр працевлаштування. Окрім того, університет класний. Перший тиждень навчання легкий, бо студенти слухають лише лекції. Якби так було завжди (сміються)… Стосовно міста, то можемо сказати, що воно дуже гарне, мальовниче».

Бажаємо нашим першокурсникам легкого старту, успішного навчання та високих досягнень!

Олександра Стара