Студентський ораторський клуб

І знову творча зустріч!

Члени студентського Ораторського Клубу зібралися цього семестру востаннє, щоб обговорити традиції.

З доповіддю «Хіромантія: традиції чи забобони?»виступила студентка факультету української філології та журналістики Лиса Вікторія.Вона наочно підтвердила думку про те, що однією з передумов гарного виступу має бути щире захоплення темою. За допомогою презентації, залучаючи власний досвід і досвід слухачів, Вікторія розкрила таємниці давнього мистецтва «читання» долі людини по її руках. Звичайно, в аудиторії були як прихильники хіромантії, так і запеклі скептики. Між ними точилася гостра суперечка, яка, тим не менш, не завадила оратору перевищити ліміт часу майже втричі. Всі зацікавлені сторони залишились при своєму, однак добре повправлялись у красномовстві. Слухачі оцінили доповідь у 99 балів зі 120 можливих.

Анжела Хан, директор студентського клубу, виступила з доповіддю «Естетика життя – споконвічна традиція японців». Розповіла про історію виникнення та сучасний стан естетичних принципів японської культури. Слухачі дізналися, що таке сабі-вабі, хто такі майко та гейші. Анжела також порекомендувала книги, з яких можна більше дізнатися про Японію, зокрема: твори Нацуме Сосекі, Мурасакі Сікібу, Харукі Муракамі та Банани Йосімото. Він був витриманий у дусі японського мінімалізму, проілюстрований вдалими слайдами, виважений та інформативний (102 бали зі 120 можливих).

На жаль, формат, у якому працює Ораторський Клуб (не довше 1 години), завадив учасникам послухати виступи про шопоголізм і новорічні традиції  різних країн. Ці чудові доповіді відбудуться вже у новому 2019 році, якщо любов до шопінгу та слідування святковим традиціям не «виб’ють із сідла» наших молодих ораторів!

Керівник клубу доцент Тетяна Білоусова ознайомила слухачів з основними етапами створення вдалого експромту на прикладі лінійного розгортання теми «Як робити подарунки на Новий рік». Це:

  • презентація теми + ідея;
  • традиційне визначення поняття;
  • власне бачення проблеми;
  • образи, асоціації;
  • підсумок.

Студенти дізналися про те, які існують вправи зі створення експромтів, наприклад, «Переходи за останнім словом», «Навідні запитання» та інші. Щоб підготуватися до наступного засідання клубу, керівник запропонувала учасникам обдумати тему «Постправда (постістина)». Під час довгої перерви між засіданнями члени клубу не залишаються без цікавих завдань. Тетяна Павлівна запропонувала обрати один з аспектів суспільного, культурного чи наукового життя, що наразі активно висвітлюються у ЗМІ, та проаналізувати цей феномен. Хочете долучитися? Прийдіть і розкажіть про глобальне потепління, ГМО, гомеопатію так, як цього не робив ніхто до вас.

Тетяна Білоусова, керівник ораторського клубу