Програми та гранти

Програми та гранти для українських студентів,

що хочуть навчатися у США

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта

Найбільша програма академічних обмінів для українців від уряду США. Це чудова можливість навчатися від одного до двох років у американських університетах або проводити наукове дослідження протягом 3-9 місяців у галузі гуманітарних, точних, соціальних, технічних і природничих наук та отримувати стипендію. Фахівці й експерти можуть спробувати свої сили у якості лекторів для американських студентів. Програма орієнтована на студентів старших курсів, випускників ВНЗ, молодих спеціалістів, науковців і підійде навіть для навчальних установ. Одна з головних вимог – хороший академічний рівень англійської.

Кінцевий термін подання заяв – восени та навесні (для кожної програми різниться).

Стипендії PROMYS на літню школу у США та Великобританії

Двомісячна літня навчальна програма зорієнтована на учнів старших класів, які хочуть поглибити свої знання та навички в математичних розрахунках. Цей курс – можливість займатися улюбленою науковою справою в колі однолітків, викладачів і консультантів. Школа проходить у Бостонському університеті у США та Оксфордському університеті, що у Великобританії. Організатори пропонують 10 стипендій для учнів Європи. Для участі в програмі учневі мусить досягнути 16-річного віку і знати англійську на рівні, достатньому для математичних дискусій.

Кінцевий термін подання заяв – щорічно навесні.

Грант Фонду інженерної інформації

Фонд інженерної інформації США пропонує грант розміром від 5 000 до 25 000 доларів на реалізацію інноваційного проекту у сфері інженерії. Конкурс орієнтований на країни, що розвиваються, а також покликаний залучити до інженерії жінок. Запропонований проект мусить бути орієнтований на підтримку та зміцнення програм у сфері освіти та послуг, які могли б допомогти викладачам і студентам отримувати доступ до необхідних інформаційних технологій і ефективно їх використовувати.

Проект, що претендує на отримання гранту, може бути присвячений бібліографічним дослідженням певних інженерних шкіл або бібліотек, підтримці придбання інформаційних систем або виходу в Інтернет у світі, що розвивається. Аби зрозуміти, у яких саме грантах зацікавлений фонд, ти можеш отримати для вивчення успішні проекти. На розгляд приймаються виключно інноваційні пропозиції з прорахованими результатами, що сприяють значним і тривалим змінам.

Кінцевий термін подання заяв – 28 лютого та 31 серпня.

Стипендія Рейгана-Фасела

Два семестри в Національному фонді підтримки демократії у США, робота над особистим проектом, спрямованим на розвиток демократії, динамічний графік, багато семінарів, круглих столів – усе це отримає переможець стипендіальної програми Рейгана- Фасела. До участі допускаються вчені, журналісти й інші активні борці за демократію, які працюватимуть над розвитком проекту у соціальній, економічній та інших сферах на підтримку та утвердження демократії.

Кінцевий термін подання заяв – восени та навесні.

Стажування в уряді США

Legislative (Profеssional) Fellow Program – це можливість для молодих фахівців пройти короткострокове стажування в уряді США та зрозуміти апарат роботи прогресивної країни. Успішний кандидат – це людина з відповідним досвідом у державному чи некомерційному секторі. Ідеться про роботу в царині законодавчої та виконавчої влади, а також у неурядових організаціях, які займаються відповідною до тематики стажування діяльністю. Для заявки потрібно бути не молодше 25 років, мати вищу освіту, а також підтверджені сертифікатом знання англійської.

Кінцевий термін подання заяв – навесні. Щороку дата може змінюватися.

Light Work – практика для фотографів у США

Унікальна можливість для фотомитців пройти практику у США. Стипендію (5 000 доларів) щорічно отримують 12-15 митців із усього світу. Окремо надається у користування фотостудія та лабораторія. Протягом практики – за місяць – ти зможеш реалізувати свій проект.

Кінцевий термін подання заявок щороку змінюється.

Kiplinger Program in Public Affairs Journalism

Короткострокова стипендія для журналістів в університеті США, спрямована на розвиток і вдосконалення особистих журналістських якостей у сфері нових медіа. Стипендія включає абсолютне забезпечення їжею, житлом, витратами на дорогу, а також безкоштовними тренінгами. У тебе буде тиждень для вдосконалення власних навичок. Для участі потрібно заповнити анкету й надіслати приклади кількох матеріалів.

Кінцевий термін подання заяв припадає на осінь. Результати відбору оголошують у січні.

Стипендіальна програма Think Tank LINKS

Якщо ти – молодий фахівець у сфері економічних, громадських або інших дотичних наук, маєш досвід роботи в названих сферах, володієш англійською й отримав як мінімум ступінь бакалавра – подавайся на шестимісячну стипендію Leaders, Innovators and Knowledge Sharing. Заняття та тренінги з досліджень демократичних та економічних реформ проходитимуть у Вашингтоні. Учасникам надається стипендія.

Кінцевий термін подання заявки щороку змінюється.

Програма «Громадські зв’язки»

Програма «Громадські зв’язки» пропонує кількатижневе стажування у США для юристів, підприємців, журналістів та інших талановитих фахівців із України. Відбір проводять виключно на основі конкурсу.

Щороку програма самостійно визначає сфери стажування та дедлайн подання заявок.

Harvard Ukrainian Summer Institute

Учасники зможуть провести сім тижнів досліджень українознавства. Програма реалізовується Гарвардською літньою школою спільно з Українським науково-дослідним інститутом і існує з 1971-го року. Студенти матимуть доступ до найбільшої бібліотеки Ucrainica за межами Східної Європи.
Учасниками програми можуть стати студенти старших курсів з України, Північної та Південної Америки, Азії, Африки та Європи.

Дедлайн подачі аплікаційних форм щорічно навесні. Дата для тих, хто претендує на фінансову допомогу, зазвичай відрізняється.

Літня програма з демократії, розвитку та верховенства закону від Стенфордського університету.

Улітку протягом трьох тижнів учасники відвідують наукові семінари. Лекторами є викладачі Стенфордського юридичного факультету, Вищої школи бізнесу, практики з уряду, приватних фондів і судової системи.
Випускники програми стають частиною Omidyar Network – мережі лідерів-випускників програми, які будують глобальну спільноту демократичних активістів.

Кінцевий термін подачі заявок щороку припадає на осінь.

Всесвітня програма лідерства Єльського університету

Програма заснована у 2002 році і на сьогодні є мережею з 291 стипендіата із 87 країн світу. Нові студенти мають можливість зробити свій внесок у інтелектуальне життя Єльського університету й отримати поштовх до нових ідей. Мета організаторів – дати достатньо можливостей для реалізації лідерських якостей студентів.
Навчання триває чотири місяці. Протягом цього періоду учасники зможуть брати участь у семінарах, круглих столах і конференціях. Кожен студент матиме свого наставника та зможе приєднатися до роботи громадських організацій, які базуються у Нью-Хейвені.

Кінцевий термін подання заявок щороку змінюється.

Програма грантів від Інституту відкритого суспільства

Організація займається фінансовою підтримкою та менторством проектів, які спрямовані на вдосконалення демократії у громадах, країнах та урядах. У рамках цього напрямку роботи є можливість отримати індивідуальний грант у вигляді стипендії на навчання, можливості відвідати літню школу чи провести дослідження.

Кінцевий термін подачі заявки для кожного гранту індивідуальний.

Інформацію взято з сайту: http://studway.com.ua/stipendii-ta-granti-usa/

 

Літературні конкурси на “Litcentr”: спробуйте себе у творчості

Конкурс «Вбивство на вулиці…» 

Проводиться напередодні виходу повного зібрання прозових творів Едгара Аллана По в Україні. Мета конкурсу: підтримати жанри, в яких писав По, а також активізувати творчість українських авторів.

Тематика вказана у назві конкурсу. Це має бути вбивство на вулиці.

Макабричні оповідання – твори з похмурою або жахливою атмосферою, що роблять наголос на деталях та символах смерті. 

Допускаються: жахи, готика, детективи, трилери, містика, фантастика, а також суміш із цих жанрів (наприклад, містичний детектив). Не допускається епігонство. Жодних Дюпенів, золотих жуків та оповідей Артура Гордона Піма. Ми прагнемо оригінального – авторського – підходу, ми прагнемо не повторення того, що вже було написано колись, а нових моторошних українських історій у межах перерахованих вище жанрів.

Прийом творів на конкурс здійснюється з 25 грудня 2017 року.

Дедлайн: 10 березня 2018 року.

Оголошення переможців: 15 квітня 2018 року.

Нагорода – найкращі оповідання після редагування будуть запропоновані видавництвам. Попередні конкурси, проведені інтернет-журналом «Стос» (конкурси «Після півночі»«Зачаєний жах»конкурс готичної «ПО»езії), вже дали можливість переможцям увійти у збірки «Ігри з темрявою» серії «Позапростір», «Дотик зачаєного жаху», а також в альманахи «Нова проза» і «Крамничка жахіть. Том 2».

Деталі: http://litcentr.in.ua/news/2018-03-10-7192

 

Міжнародний перекладацький конкурс імені Сузанни Рот

Мережа Чеських центрів і Чеський літературний центр (секція Моравської земської бібліотеки у Брні) оголосили про початок 5-ого Міжнародного перекладацького конкурсу імені Сузанни Рот.

Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за кращий переклад прозового твору сучасного чеського автора. Він названий на честь швейцарської славістки та перекладачки творів Богуміла Грабала та Мілана Кундери Сузанни Рот (1950-1997).

Метою конкурсу є тривала підтримка молодих закордонних перекладачів і богемістів віком до 40 років, а також підтримка і поширення чеської літератури за кордоном.

Учасники конкурсу перекладають уривок із твору сучасного чеського автора обсягом до 13 сторінок із книги, що вийшла в період від листопаду 2016 до листопаду 2017 року в Чеській Республіці. У кожній країні буде обрано одного переможця, до складу журі входять відомі богемісти та письменники. На конкурс не можна подавати переклади, які вже були опубліковані.  

Текст для перекладу

Цього року журі обрало для перекладу книгу Карла Веселого «Бомба★Фанк» (видавництво «BiggBoss», 2017). Текстом для перекладу є 6-ий розділ книги, обсягом близько 13 сторінок.

НагородаКількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.

Терміни

Останній день подачі перекладів: 31 березня 2018 р.

Оголошення результатів: до 15 травня 2018 р.

Деталі: http://litcentr.in.ua/news/2018-03-31-7394

 

«Мателот» – Перший конкурс української морської прози ім.Юрія Лисянського, 2018.

Юрій Лисянський – уродженець м. Ніжина, перший навколосвітній мореплавець Російської імперії в експедиції на шлюпах «Надежда» та «Нева» (1803-1806) під началом І.Крузенштерна.

Умови конкурсу

Мова творів: Українська. 

Обсяг творів: Від 10 тис знаків до 50 тис. знаків. 

Жанр творів: Оповідання, нарис, новела, художні реалістичні прозові твори невідомих нам жанрів, головне не просто необроблені записи у вахтовий журнал. Наголос на слові художні. Хоча й репортаж та путівні нотатки такими можуть бути.

Тематика творів: Людина в морі, людина моря в усьому розмаїтті можливих ситуцій. Однак, кожен рік конкурсу матиме одну особливу тему, яку досить просто якось згадати в тексті, але можна зробити її провідною для свого твору. Цього року це – морські забобони й традиції.

Місце дії: Весь глобус без обмежень – океани, моря, затоки, протоки, бухти, фіорди, гирла, прогної, єрики, конки, узбережжя, порти, лимани, судноплавні річки, озера тощо. Просимо утримуватися від альтернативних реальностей і світів, де не діють закони фізики і гідрометеорології, користуйтесь тим же глобусом, що був у Лисянського.

Час дії: Без обмежень. Минуле. Теперішнє. Майбутнє. Час – GMT.

Час подання рукопису: Від 00:00 GMT 7 грудня 2017 року до 23:59 GMT 7 квітня 2018 року

Оголошення результатів конкурсу: Квітень 2018 року

Видання збірки: Вересень 2018 року

Організатори: Портал літературної критики «ЛітАкцент», видавництво «Темпора»

Деталі: http://litcentr.in.ua/news/2018-04-08-7327

 

«ProМинуле»

До 15 квітня 2018 року триває прийом творів на Конкурс історичного оповідання «ProМинуле».

Тема цьогорічного конкурсу: Українські визвольні змагання 1917-1921 рр.

Що писати? Історичні оповідання, котрі раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через Інтернет).

Мова – українська.

Обсяг – 10-25 тис. друкованих знаків із пробілами.

Кому можна?

Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.

Критеріями оцінювання текстів є високий художній рівень, оригінальність розкриття теми, дотримання жанрових вимог, відповідність хронологічним межам, історична достовірність деталей.

На коли? Кінцевий термін зголошення – 15 квітня.

Що за це буде?

Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце.

Десять найкращих оповідань буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві «Темпора».

Результати конкурсу буде оголошено в квітні 2018 року.

Деталі: http://litcentr.in.ua/news/2018-04-25-7331

Інформацію взято з сайту: http://litcentr.in.ua/

 

Стипендіальна програма «Завтра.UA»

Стипендіальна програма «Завтра.UA» – найбільша приватна загальнонаціональна програма з підтримки талановитої молоді в Україні, яка є частиною комплексу проектів Фонду Віктора Пінчука в галузі освіти та науки.

Головна мета програми – сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. Ми знаходимо найталановитіших студентів України, надаємо їм фінансову підтримку для продовження освіти та реалізації власних проектів, створюємо додаткові можливості для індивідуального розвитку, налагодження нових зв’язків,  спілкування, обміну досвідом та інформацією.

Стипендіати відбираються щорічно на відкритому всеукраїнському конкурсі незалежними фаховими експертами за результатами оцінки письмових анонімних робіт і під час проведення очних змагань. Головними критеріями відбору є високий рівень фахових знань, самостійна наукова робота, лідерські, комунікаційні та творчі здібності.

Програма спрямована на те, щоб талановита студентська молодь знайшла гідне свого інтелектуального та професійного рівня місце у різних сферах науки, економіки та суспільного життя країни і стала рушійною силою прогресивних змін в Україні.

Умови проведення Конкурсу-2017/18

1.                Благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» (надалі за текстом – Фонд та/або Фонд Віктора Пінчука) в рамках реалізації благодійної програми: «Стипендіальна програма «Завтра.UA» (далі за текстом – Стипендіальна програма «Завтра.UA»)   проводить відкритий  конкурс для добору найбільш обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних вищих навчальних закладів (ВНЗ) України. 

2.                В конкурсі можуть брати участь студенти 3 – 6 курсів денної форми навчання, громадяни України, віком до 35 років включно, які навчаються у: 

1.     ВНЗ – партнерах Програми;

2.     Інших вітчизняних ВНЗ ІV рівня акредитації (незалежно від форми власності);

3.     Студенти, які вже двічі ставали стипендіатами, не можуть брати участь у конкурсі.

4.    Етапи конкурсу:

1.     Підготовчий етап (липень – жовтень 2017) включає проведення інформаційно-роз’яснювальної  кампанії, оголошення про умови Конкурсу – 2017/18;  підписання договорів з новими ВНЗ – партнерами Стипендіальної програми «Завтра.UA», тощо.

2.     Прийом та реєстрація документів студентів 17 жовтня – 30 листопада 2017 року в електронному вигляді через форму реєстрації на сайті конкурсу www.zavtra.in.ua

3.     1-й тур (грудень 2017 року – лютий 2018 року)  – включає обробку зареєстрованих документів та оцінювання рекомендаційного та мотиваційного листів, а також обґрунтування наукової роботи.  

4.     2-й тур (лютий 2018 – березень 2018 року) передбачає розгляд фаховими експертами конкурсних робіт студентів за принципом: кожну роботу незалежно оцінюють двоє фахових експертів. Роботи передаються експертам на перевірку без зазначення прізвища автора роботи, курсу та ВНЗ, в якому навчається конкурсант. Імена експертів, що проводять оцінку робіт, не розголошуються. Загальна оцінка за конкурсну роботу є сумою оцінок, виставлених двома експертами. В рамках цього туру також відбувається оцінювання наукової діяльності конкурсантів.

5.     3-й тур (березень – квітень 2018 року) передбачає проведення очних одноденних змагань серед переможців 2-го туру конкурсу у декількох містах України (на базі ВНЗ – партнерів Програми). Мета очного етапу –  оцінювання особистісного потенціалу учасників Конкурсу. Оцінювання проводиться представниками Фонду й залученими експертами за окремо визначеною програмою. 

6.     Оголошення результатів конкурсу (травень 2018 року).

Порядок та строки подання документів

1.     Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно пройти реєстрацію в електронному вигляді через форму реєстрації на сайті конкурсу www.zavtra.in.ua  з 17 жовтня до 30 листопада 2017 року включно та  завантажити електронний пакет  документів згідно переліку пункту 6.

2.     Пошукач має право подавати на конкурс лише одну роботу згідно з затвердженим переліком наукових напрямів та за умови, що ця конкурсна робота подається на участь у конкурсі  Стипендіальної програми «Завтра.UA» вперше. 

3.     Пакети документів, оформлення яких не відповідає визначеним вимогам, або такі, що надійдуть на адресу Програми, пізніше 30 листопада 2017 року, не реєструються і до розгляду не беруться. 

4.     Наукові роботи колективів авторів до участі у конкурсі не допускаються. Якщо наукова робота була опублікована в співавторстві з іншими авторами, то конкурсант має чітко вказати, що саме було зроблено ним, і подавати на конкурс опис своєї  частини роботи. В іншому випадку робота буде вважатися плагіатом.

5.     Заявка та форма реєстрації для участі у конкурсі заповнюються українською мовою. Конкурсна робота та відгук можуть подаватися українською, російською або англійською мовами. Інші документи можуть подаватися мовою оригіналу. 

6.     Конкурсант, який подає роботу для участі в конкурсі, погоджується, що Фонд залишає за собою право публікації конкурсних робіт (викладу основного змісту цих робіт, або основних їх положень) на сайті Програми та в інших виданнях із урахуванням авторських прав власника матеріалів. При цьому авторське право на подану конкурсну роботу залишається за конкурсантом (автором роботи). В разі подання плагіату, не вказуючи автора та джерело інформації, відповідальність за зміст конкурсної роботи конкурсант несе самостійно.

7.     Матеріали надіслані на конкурс, не повертаються. 

8.     З метою дотримання вимог Закону України «Про захист персональних даних»  Фонд має право на включення персональних даних, наданих конкурсантом під час подання документів на конкурс, до бази персональних даних, на обробку таких персональних даних та, за необхідності, викликаною виконанням умов зазначеного закону, на передачу таких персональних даних третім особам

Перелік документів, які подаються на Конкурс 

1.     Обов’язкові до подання:

1.       Заявка-2017 на участь у  Конкурсі 2017/18 (дивитися Заявку на участь у Конкурсі);

2.       Самостійна конкурсна робота (студентське наукове дослідження) студента за науковим напрямом, визначеним Фондом (Перелік наукових напрямів) обсягом не більше 8 друкованих сторінок (16 000 знаків з пробілами) українською, російською або англійською мовою у форматі, визначеному Фондом (дивитися Вимоги до конкурсних робіт);

3.       Сканований відгук наукового керівника (або відповідної кафедри, чи іншого авторитетного науковця, що працює з відповідного наукового напряму): 

1.    У відгуку має бути подано загальну характеристику конкурсанта та його схильності до самостійної дослідницької роботи, окреслено оригінальний вклад конкурсанта в основні етапи наукового дослідження (у постановку й виконання завдання, формулювання висновків тощо).

2.    В разі, якщо конкурсант подає роботу на конкурс Стипендіальної програми «Завтра.UA» не вперше, науковий керівник (або науковець, який рекомендує роботу) повинен окремо засвідчити у відгуку, що подана робота є новою і не є повтором робіт (вказати їхні назви), які подавалися на конкурс Стипендіальної програми раніше. Якщо робота є продовженням робіт, що подавалися на конкурс Програми раніше, у відгуку має бути чітко вказано нові отримані результати й інші елементи наукової новизни порівняно з раніше поданими роботами.

3.    Слід обов’язково вказати дані про особу, яка рекомендує роботу, та її контакти згідно з вимогами Заявки-2017 на участь у Конкурсі – 2017/18.

4.     Відгук необхідно засвідчити підписом особи, яка рекомендує роботу, та печаткою ВНЗ (або наукової установи, де працює особа, яка рекомендувала роботу).  

4.   Сканований рекомендаційний лист у форматі, визначеному Фондом (дивитися Рекомендаційний лист)

1.    Рекомендаційний лист має містити підтвердження хоча б однієї із зазначених у Заявці-2017 соціальної або громадської діяльності;

2.     Рекомендаційний лист має бути заповнений повністю, згідно затвердженої форми, та бути закріплений підписом рекоменданта. Якщо рекомендантом є науковий керівник, бали за рекомендаційний лист не нараховуються.

5.     Мотиваційний лист, обсягом на 1 сторінку:

Лист конкурсанта, який не був стипендіатом, має містити:

1.  обґрунтування причин, з яких конкурсант бажає стати стипендіатом

2.  задачі, які конкурсант планує вирішити в рамках Програми 

3.  бачення конкурсантом своєї ролі у спільноті Програми

Лист конкурсанта, який вже був стипендіатом, має містити:

1.   опис діяльності та отриманих стипендіатом результатів  у соціальних, громадських проектах та ініціативах у  2017 р.;

2. опис того, як стипендіат скористався можливостями програми «Завтра.UA», і які це дало результати для його професійної, соціальної чи громадської діяльності;

3.  цілі (професійні, соціальні, громадські), які стипендіат  планує досягнути в 2018 р. за допомогою можливостей та інструментів програми «Завтра.UA».

6.   Обґрунтування наукової роботи, у форматі, визначеному Фондом (дивитися Обґрунтування наукової роботи)

7.   Цьогорічна фотографія конкурсанта, зроблена протягом останніх 6 місяців (формат як на паспорт). 

2.     За наявності:

1.     Сканована копія документу, що підтверджує наукову діяльність конкурсанта. Наприклад: наявність публікації, апробації на науковій конференції, диплому про перемогу та призове місце на науковому конкурсі (олімпіаді), патенту тощо.  Увага! Для участі у конкурсі подається сканована копія лише одного із зазначених вище елементів публічної апробації (на вибір: або публікація, або диплом про перемогу на конкурсі), що може бути оцінений, відповідно до пункту 7.3.3, на найвищий бал. При відсутності або поданні нерозбірливої сканованої копії бали за наукову діяльність не нараховуються.
Зверніть увагу, що необхідно надати відскановані копії сторінок з вихідними даними видання/конференції (обкладинка та розворот) та змістом/програмою, відскановану копію першої сторінки тексту статті/тез; або відскановану копію диплому про перемогу або призове місце на науковому конкурсі (олімпіаді), або іншого документу, що підтверджує наукову діяльність конкурсанта. Звичайні тексти статей/програм конференцій у ворді не зараховуються.

2. Копії документів, що підтверджують громадсько-соціальну  діяльність конкурсанта. Наприклад наявність за останні три роки дипломів, грамот, подяк, офіційних/рекомендаційних листів, фото, що засвідчують участь у соціальних проектах, волонтерських акціях тощо.

3.     Усі документи подаються в електронному вигляді шляхом завантаження до форми реєстрації  на сайті конкурсу www.zavtra.in.ua
Увага! Документи, які містять підписи та печатки, потрібно подати у відсканованому вигляді.  Заява-2017 на участь у Конкурсі-2017/18 не сканується, а  подається у редакторі  Ексель.

7.   Процедура оцінювання

1.     Підсумком конкурсу є визначення переможців за сумою оцінок трьох турів конкурсу. Максимально – 100 (сто) балів;

2.     1-й тур

1.  Максимальна оцінка за 1-й тур становить – 30 (тридцять) балів;

2.  За обґрунтування наукової роботи. Максимальна оцінка – 12 (дванадцять) балів

3.  За соціально-громадську активність, одна з яких має бути підтверджена рекомендаційним листом. Максимальна оцінка – 10 (десять) балів. Якщо рекомендаційний лист надається науковим керівником конкурсанта, то бали за соціально-громадську активність не нараховуються.

4.  За мотиваційний лист максимальна оцінка – 8 (вісім) балів. 

3.     2-й тур

1.   Максимально за 2-й тур нараховується  40 (сорок) балів

2.  Оцінка студентської наукової конкурсної роботи. Кожну конкурсну роботу незалежно оцінюють двоє фахових експертів, згідно до затверджених Фондом критеріїв оцінювання конкурсних робіт.  Загальна оцінка другого етапу становить суму оцінок двох експертів. Максимально – 35 (тридцять п’ять) балів. Конкурсна робота, що має реферативний характер, не містить елементів новизни, є відверто помилковою, або ж є плагіатом, оцінюється оцінкою «нуль». На підставі мотивованого пояснення експерта Фонд має право відхилити роботу, оцінену в «нуль» балів, навіть якщо інший експерт виставив позитивну оцінку. Роботи, які отримали оцінку «нуль» від двох експертів, відхиляються автоматично. Учасники конкурсу, роботи яких згідно з рішенням  Фонду були відхилені, до подальшої участі в конкурсі не допускаються. 

3. Додаткові бали за наукову діяльність конкурсанта – наявність публікацій (в тому числі опублікованих в співавторстві), апробацій на наукових конференціях за поданою роботою та/або за науковим напрямом, за яким подається конкурсна робота тощо. Максимально – 5 (п’ять) балів. Бали нараховуються згідно до наступної класифікації: 

1.    Перемога (1-ше місце) в міжнародному науковому конкурсі / олімпіаді  поза межами України – 5 (п’ять) балів;  

2.  Публікація в міжнародному реферованому науковому виданні, що видається поза межами України (за оцінкою експертів Фонду);  публікація в українському науковому виданні, що визнається ВАК України; патент на винахід / корисну модель – 4 (чотири) бали; 

3.    Перемога (1-ше місце)  в загальноукраїнському науковому конкурсі / олімпіаді; призове (2-3)  місце  на міжнародному науковому конкурсі / олімпіаді  – 3 (три) бали;  

4.   Публікація тез виступу у збірнику матеріалів  міжнародної /  загальнонаціональної наукової конференції – 2 (два) бали;

5.  Публікація в українських і закордонних виданнях, які, не маючи формального статусу наукових, мають високий авторитет фахової спільноти (за оцінкою експертів Фонду)  – 1 (один) бал; 

6.  Призове (2-3)  місце в загальноукраїнському науковому конкурсі / олімпіаді; участь в міжнародній /  загальнонаціональній науковій конференції без публікації тез (підтверджується наявністю ПІБ конкурсанта в програмі конференції) – 1 (один) бал;

Увага! Отримані конкурсантом бали за різні елементи публічної апробації не сумуються, а конкурсант оцінюється найвищим з одержаних ним балів (наприклад, при наявності одночасно публікації в українському науковому виданні, що визнається ВАК України, і перемозі в міжнародному науковому конкурсі / олімпіаді учасник одержує 5 балів за перемогу (перше місце) в конкурсі). 

4.                 3-й тур – оцінювання особистісного потенціалу конкурсантів, згідно до затверджених Фондом критеріїв оцінювання. Максимально за 3-й тур нараховується 30 (тридцять) балів. 

8.                Вимоги та визначення учасників конкурсу

1.                 До участі у 1-му турі допускаються документи та конкурсні роботи всіх зареєстрованих згідно умов конкурсу студентів, громадян України, віком до 35 років включно, які навчаються в ВНЗ – партнерах програми та українських ВНЗ 4-го рівня акредитації.

2.                 До участі у 2-му турі допускаються документи та конкурсні роботи учасників, які успішно пройшли 1-й тур і посіли з 1 по 700 місце в рейтингу 1-го туру. 

3.                 До участі у 3-му турі конкурсу допускаються учасники, які успішно пройшли 2-й тур конкурсу та отримали кількість балів, яка дозволяє їм з урахуванням можливої оцінки 3-го туру змагатися за входження  в число переможців конкурсу –  стипендіатів Програми. Гранична кількість учасників 3-го туру затверджується рішенням Фонду.

4.                 Учасники конкурсу, документи та роботи яких згідно оцінки експертів та рішення Фонду були відхилені, до подальшої участі в конкурсі не допускаються. 

5.                 Учасники конкурсу обов’язково повинні взяти участь в другому та третьому турах конкурсу. 

6.                 В разі, якщо конкурсант без поважної причини не з’являється на 3-й тур конкурсу, він автоматично виключається з числа учасників конкурсу, а бали, отримані ним за попередні тури конкурсу, не враховуються в  загальному рейтингу конкурсу.   

7.                 Якщо участь конкурсанта в третьому турі є неможливою у зв’язку з поважними причинами (наприклад, через стан здоров’я, участь у міжнародній науковій конференції, стажуванні, тощо), конкурсант зобов’язується заздалегідь повідомити про настання таких обставин та надати відповідні документи, що їх підтверджують. В цьому випадку, відповідно до рішення Фонду, за оцінювання особистісного потенціалу учасника конкурсант отримує 0 (нуль) балів. 

9.                Визначення  переможців

1.                 Підсумкові оцінки, отримані учасниками на всіх етапах конкурсу, рангуються  від більшої до меншої. Переможцями конкурсу – Стипендіатами Стипендіальної програми «Завтра.UA» – вважаються ті конкурсанти, підсумкова оцінка яких дорівнює або вища за позицію в загальному рейтингу, що відповідає граничній кількості Стипендіатів. 

2.                 Гранична кількість Стипендіатів затверджується рішенням Фонду.

3.                 Результати конкурсу затверджуються Фондом та оприлюднюються на сайті Програми www.zavtra.in.ua.

4.                 Обов’язковою умовою для набуття статусу «Стипендіат Стипендіальної програми «Завтра.UA» є підписання  переможцем конкурсу договору з БО «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» та надання необхідних документів (дивись Перелік документів для переможців). Після підписання договору та надання необхідних документів переможець набуває статусу «Стипендіат Стипендіальної програми «Завтра.UA», нагороджується дипломом та має право на отримання стипендії – нецільової благодійної допомоги відповідно до умов договору. 

10.           Призначення стипендії 

1.                 Стипендія – нецільова благодійна допомога призначається Фондом переможцям конкурсу, які підписали відповідний договір з Фондом. 

2.                 Розмір стипендії встановлюється рішенням Фонду.

3.                 Стипендія нараховується Фондом Стипендіатові протягом 12 (дванадцяти)  календарних місяців з 1 червня 2018 по 31 травня 2019 року включно, щодо винятків дивись текст договору з переможцем конкурсу Програми. 

4.                 Фонд має право в особливих випадках встановлювати додаткові стипендії. Такі стипендії призначаються відповідними рішеннями Фонду.

11.           Розгляд звернень

1.                 Фонд не приймає та не розглядає скарги та апеляції щодо результатів конкурсу

2.                 Фонд не вступає в листування та не пояснює причин відхилення документів, поданих на конкурс

Вимоги до конкурсних робіт

1. Роботи, що подаються на конкурс Стипендіальної програми “Завтра.UA” повинні мати характер самостійних досліджень, присвячених актуальним проблемам у різних галузях науки, суспільно-політичного життя та економіки.

2. Робота повинна складатися зі вступної частини, основної частини та висновків. У розгорнутій вступній частині формулюється досліджувана проблема, окреслюється її значення та сучасний стан вирішення, описуються обрані конкурсантом методи. В основній частині стисло, але зрозуміло подається виклад самостійної роботи конкурсанта. У висновках коротко формулюються основні результати роботи, їх можливе теоретичне і практичне застосування.

3. Робота повинна супроводжуватися списком використаних джерел та літератури (до 25 назв).

4. Оцінювання конкурсних робіт. Кожну конкурсну роботу незалежно оцінюють двоє фахових експертів, згідно затверджених Фондом критеріїв оцінювання конкурсних робіт. Загальна оцінка становить суму оцінок двох експертів, максимально – 35 (тридцять п’ять) балів. Роботи передаються експертам на перевірку без зазначення прізвища автора роботи, курсу та ВНЗ, в якому навчається конкурсант. Імена експертів, що проводять оцінювання робіт, не розголошуються.

5. При оцінюванні робіт увага звертатиметься на загальну ерудицію конкурсанта, його вміння сформулювати актуальну наукову проблему та окреслити її місце у відповідній галузі знання, рівень його обізнаності з сучасним станом відповідної галузі, оригінальність, системність, грамотність викладу, достовірність висновків, можливість подальшого розвитку й застосування результатів роботи в науці, виробництві, суспільному житті.

6. Конкурсна робота, що має реферативний характер, не містить елементів новизни, є відверто помилковою, або ж є плагіатом, оцінюється оцінкою 0 (нуль). На підставі мотивованого пояснення експерта Фонд має право відхилити роботу, оцінену в 0 (нуль) балів, навіть якщо інший експерт виставив позитивну оцінку. У разі, якщо оцінку “нуль” виставили двоє й більше експертів, робота відхиляється автоматично. Учасники конкурсного добору, роботи яких згідно з рішенням Фонду були відхилені, до подальшої участі в конкурсі не допускаються.

7. Кожен учасник подає тільки одну роботу згідно з затвердженим Фондом переліком наукових напрямів (дивись Перелік наукових напрямів).

8. Наукові роботи колективу авторів до участі у конкурсі не приймаються. Якщо наукова робота була опублікована в співавторстві з іншими авторами, то конкурсант має чітко вказати, що саме було зроблено ним, і подавати на конкурс опис своєї частини роботи. В іншому випадку робота буде вважатися плагіатом.

9. Не допускається повторне подання робіт, які вже подавалися раніше на попередні конкурси Стипендіальної програми.

10. В разі, якщо конкурсант подає наукову роботу на конкурс Стипендіальної програми “Завтра.UA” не вперше, науковий керівник (або особа, яка рекомендує роботу) повинен окремо засвідчити у відгуку, що подана робота є новою і не є повтором робіт (вказати їхні назви), які подавалися на конкурс Стипендіальної програми раніше. Якщо робота є продовженням робіт, що подавалися на конкурс Стипендіальної програми раніше, у відгуку мають бути чітко вказані нові отримані результати й інші елементи наукової новизни порівняно з раніше поданими роботами.

11. Граничний обсяг роботи до 8 сторінок (або 16 000 знаків з пробілами) 14 шрифтом (бажано – Times New Roman) у текстовому редакторі (бажано, “Microsoft Word”). Вказаний обсяг включає: графічні зображення – таблиці, графіки, малюнки; посилання; перелік джерел та літератури, тощо.

12. Мова конкурсної роботи: українська, російська або англійська (на вибір конкурсанта), мова роботи не впливає на її оцінювання.

13. Текст конкурсної роботи повинен розпочинатися з назви роботи й не містити жодних даних щодо автора, наукового керівника, курсу та ВНЗ.

14. Після назви вказуються науковий напрям та піднапрям, за яким виконана конкурсна робота, та наводиться перелік ключових слів (максимально п’ять).

15. Сторінки роботи нумеруються. В верхньому колонтитулу сторінки вказується шифр та назва роботи. Шифр роботи – шість цифр у довільному порядку та чотири літери латинської абетки в довільному порядку (наприклад 568214FGKO) вказує сам автор роботи. Цей самий шифр обов’язково повинен бути вказаний в Заявці на участь у Конкурсі (дивись Зразок заявки на участь у Конкурсі).

16. Електрона версія роботи не повинна перевищувати 2 (двох) мегабайт (2МБ = 2048 КБ). Назва файлу з електронною версією роботи має збігатися з шифром роботи.

17. Студенти, які подають документи для участі в Конкурсі безпосередньо до Програми, мають надіслати необхідний пакет документів, до якого входить конкурсна робота, через форму реєстрації на сайті конкурсу www.zavtra.in.ua .

18. Конкурсант, який подає роботу для участі в конкурсі, погоджується, що організатор конкурсу – Фонд залишає за собою право публікації конкурсних робіт (викладу основного змісту цих робіт, або основних їх положень) на сайті Програми та в інших виданнях із урахуванням авторських прав власника матеріалів. При цьому авторське право на подану конкурсну роботу залишається за конкурсантом (автором роботи). В разі подання плагіату, не вказуючи автора та джерело інформації, відповідальність за зміст конкурсної роботи несе конкурсант самостійно.

20. Конкурсант, який подає роботу для участі в конкурсі, погоджується, що матеріали (CD-диски, тощо), які містять конкурсні документи та роботу не повертаються.

 

Матеріал взято з сайту zavtra.in.ua

Більше інформації на сайті zavtra.in.ua