Науково-популярний лекторій

У К-ПНУ ім. Івана Огієнка продовжує діяти серія науково-популярних лекторіїв. Цього тижня лекцію-тренінг «П’ять мов кохання» підготував і провів Сергій Волковинський, кандидат філософських наук, старший викладач кафедри філософських дисциплін.

Як зрозуміти, яка мова – твоя, що робити, щоб почуття не згасали з часом, як любити того, кого любити неможливо… Учасники тренінгу почули відповіді на ці запитання, а також дізналися багато цікавого про психологічні умови побудови комфортних стосунків.

«Мов кохання», за класифікацією письменника Гері Чепмана, існує п’ять: слова підтримки (підбадьорювання), мова подарунків, акт служіння, якісний час, фізичний дотик.

– Щоб краще зрозуміти, якою з цих мов володієте ви, – згадайте, як себе поводите під час закоханості, тобто до чого ви схиляєтеся: проводите час за спільним заняттям, захоплюєтеся «сильними» сторонами цієї людини і часто про це повторюєте їй, шукаєте й вигадуєте подарунки, вкладаючи у них усю турботу та увагу, – розмірковує Сергій Волковинський.

Лекція-тренінг пройшла у приязній атмосфері. Лекційний матеріал був надзвичайно цікавим і захопливим. Такі заняття надихають на добрі вчинки та допомагають молодим людям краще зрозуміти один одного.

22 листопада в рамках нового проекту відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти «Науково-популярний лекторій» відбулася перша лекція «Фізіологія, психологія та терапія депресивних розладів». Лектор, Хан Дмитро Юрійович, психолог, розповідав про фізіологічні механізми цього розладу, психологічні аспекти депресії та про те, як вона, власне, лікується. Наразі у світі понад 300 мільйонів людей страждають депресивними розладами, загальна кількість яких, згідно прогнозів, зростатиме. На це вказує збільшення кількості депресивних розладів (за статистикою ВООЗ: у порівнянні з 2005 роком їх кількість зросла на 18%).

Дмитро Юрійович зауважив, що депресію часто недооцінюють, говорячи про неї легковажно. Однак на цей розлад варто звернути посилену увагу, адже саме депресія є однією з найбільш поширених причин інвалідизації людини. Окрім того, суїцид як один з симптомів депресії, зумовлює високу смертність депресивних хворих.

Лектор наголосив на важливості під час лікування депресії поєднування фармакотерапії із психотерапевтичними інтервенціями. Для того аби матеріал лекції був більше зрозумілий слухачам, Дмитро Юрійович наводив випадки із власної практики. У другій частині лекції психолог детально зупинився на поясненні механізму дії антидепресантів.

Лекція носила відкритий характер, адже студенти активно задавали питання. Слухачі цікавилися як запобігти депресії, а також як розпізнати її у собі. Питали чи є генетичні передумови виникнення депресії і що робити, якщо таки є. Словом, працювали у режимі діалогу.